SZKOŁA PERKUSJI ONLINE

Uczysz się samodzielnie i nie wiesz co ćwiczyć?
Chcesz zacząć grać, ale nie wiesz jak i od czego?
Grasz już długo i nie widzisz efektów swoich ćwiczeń?
Gubisz się w nadmiarze ćwiczeń i materiałów?
Potrzebujesz świeżych pomysłów i dodatkowej motywacji?

Lekcje Perkusji Online Codziennie

Dołącz  do lekcji perkusji online, by świadomie ćwiczyć na perkusji codziennie!
Zapraszam Cię do mojego domu oraz pracowni muzycznej na lekcje perkusji przez internet.
Konkret wiedzy i użyteczne ćwiczenia. Szeroki zakres materiału porusza wszystko co związane z perkusją - od podstaw aż do ćwiczeń zaawansowanych. Obiecuję, że będzie przyjemnie!
Paweł Ostrowski


SZKOŁA PERKUSJI ONLINE

SEMESTR PIERWSZY

 • Lekcje w formie otwartego kursu online – pracujesz w wygodnym panelu użytkownika.
 • Twoje codzienne materiały to: filmy, dokumenty pdf a także nagrania mp3.
 • Po zapisie otrzymujesz dostęp na 1 miesiąc, z możliwością przedłużenia o kolejne miesiące.

POCZĄTKUJĄCY I BARDZIEJ ZAAWANSOWANI

Materiał lekcji jest uniwersalny i progresywny:

 • ćwiczymy od podstaw i rozwijamy ćwiczenia
 • doskonalimy wszystkie “cnoty” perkusyjne
 • szkolimy technikę i muzykalność
 • pracujemy z metronomem i muzyką


ĆWICZYSZ KIEDY CHCESZ

 • Codziennie dostajesz dostęp do kolejnych lekcji, z których korzystasz w dowolnym          czasie.
 • Twoje statystyki pokazują procentowy wskaźnik odbytych lekcji.
 • Masz możliwość wracać do wszystkich wcześniejszych materiałów.
 • Na zakończenie  semestru otrzymujesz certyfikat ukończenia kursu. 

ZAJĘCIA W TRYBIE OTWARTYM

Materiały są tworzone na bieżąco, w trakcie trwania zajęć semestralnych, dzięki czemu stale powstaje świeży kontent, w odniesieniu do potrzeb kursantów, upgrade’owany o nowe treści, w przeciwieństwie do kursów i lekcji “zamkniętych”, jednorazowo nagranych wcześniej.
Zwiększa to produktywność lekcji i interakcję ze studentem perkusji (spotkania webinarowe    i nie tylko).

WYGODNY PLAN ZAJĘĆ

 • Tygodniowy plan lekcji jest stały, co ułatwia systematyczną pracę.
 • Lekcje przerabiasz w dogodnej dla siebie porze dnia, lub w dowolnym momencie w tygodniu.
 • Intuicyjny podział lekcji – semestr lekcji perkusji podzielony jest na miesiące, każdy miesiąc na tygodnie, a tydzień na dni (wg. numeracji lekcji).

SYSTEM ABONAMENTOWY

 • Lekcje w systemie abonamentowym pozwolą Ci oszczędzić pieniądze.
 • Koszt miesięczny lekcji nie przekracza ceny pojedynczej lekcji indywidualnej, a w sumie otrzymujesz blisko 30 lekcji w miesiącu + spotkania LIVE z prowadzącym.
 • Stały dostęp do lekcji zapewnia komfort pracy – wiesz co ćwiczyć i czujesz się dobrze “zaopiekowany”.

ZALETY E-LEARNINGU

 • Lekcje przez internet to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą się uczyć, ale “mieszkają daleko”.
 • Nauka zdalna oszczędza czas i pieniądze (i zdrowie).
 • E-learning doskonale uzupełnia naukę samodzielną oraz lekcje tradycyjne. Współcześnie jest nieodzowną formą podnoszenia  kwalifikacji oraz umiejętności.

PLAN LEKCJI - Jak To Wygląda?

Lekcje Perkusji Online to stały tygodniowy plan zajęć, na który składają się:

 • LEKCJE TRENINGOWE: technika rąk + metronom (pad, werbel):
  Pn-Pt (5 dni/tydz.)
 • LEKCJE INSTRUMENTALNE (zestaw perkusyjny): technika + groove (2 dni/tydz.)
 • WEBINARY LIVE (zagadnienia perkusyjne, Q&A, spotkania z gośćmi) – co tydzień

DOSTĘP DO GRUPY

Kursant otrzymuje dostęp do zamkniętej grupy perkusyjnej, w celu wymiany informacji i wzajemnej pomocy oraz dodatkowej motywacji.

ZAGADNIENIA I TEMATY LEKCJI

Technika, Koordynacja, Szybkość, Dynamika, Muzykalność, Precyzja, Brzmienie, Artykulacja, Groove, Przejścia, Rudymenty, Solówki I Improwizacja, Granie W Sekcji Rytmicznej I Z Muzyką, Polirytmia, Granie Liniowe, Praca Na Coverach, Różne Style Muzyczne, Trening Mentalny Muzyka I Praca Z Emocjami, Ćwiczenia Fizyczne Dla Perkusisty, Doskonalenie Umiejętności Czytania Nut, Rytmy Nieparzyste, Sprzęt Perkusyjny…
I wiele więcej…

Perkusja? czy ja się w ogóle nadaję?

Czy sobie poradzę? Jeśli wydaje Ci się, że się nie nadajesz aby grać na perkusji to masz  rację – wydaje Ci się! Wszystko jest do opanowania, gdy uczysz się świadomie i stopniowo!
Czy trzeba grać codziennie?  Codzienny nawyk grania to najlepsza forma rozwoju i świetna zabawa! Nie masz czasu? Nic nie szkodzi – lepiej jest grać 15 minut ale codziennie niż raz na kilka dni.
Nuty, hałas, wysiłek…  Problemy mijają gdy zaczynasz działać. Czytanie nut to kwestia wprawy, a grając w domu, możesz ćwiczyć na padzie, nie hałasując. A co z kondycją? Spokojnie, właściwa technika nie wymaga dużej siły.

O Autorze

Paweł Ostrowski Wrocławski muzyk perkusista, ma na koncie współpracę z wieloma zespołami i muzykami, między innymi Stanem Borysem, aktorami świata teatru i telewizji. Perkusista sesyjny, aktywnie zaangażowany w edukację perkusyjną. Autor dwóch podręczników do nauki gry na perkusji oraz podręcznika gry na cajon. Od lat współpracuje z "Magazynem Perkusista", tworząc materiały edukacyjne oraz z portalem InfoDrum.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Paweł tworzy też liczne materiały internetowe, edukując perkusistów, między innymi: kursy perkusyjne,  kursy na cajon, Stworzył też kilka autorskich perkusyjnych systemów treningowych takich jak kurs Werbel W Praktyce oraz kurs timingu Graj Równo.  Zwycięzca plebiscytu Polskich Nagród Perkusyjnych "Magazynu Perkusista"  w kategorii "Osobowość Perkusyjna Roku 2019" Endorsement: Polmuz Drums, Turkish Cymbals, Rohema Sticks, AW Cajon, Schlagwerk
Paweł Ostrowski

NAJCZĘSTSZE PYTANIA I WĄTPLIWOŚCI

 • CZY DAM SOBIE RADĘ JAK NIGDY NIE GRAŁEM I NIE CZYTAM NUT?
Myślę, że tak. Materiał tworzony jest od podstaw, a każde ćwiczenie rozwijane od poziomu podstawowego do bardziej zaawansowanego. Jako jeden z DODATKÓW, otrzymujesz w pakiecie lekcji  darmowy dostęp do materiału z kursu JAK CZYTAĆ NUTY “szkolenie dla perkusistów”. W filmie wyjaśniam wszelkie niezbędne podstawy czytania nut.
 
 • CZY SKORZYSTAM Z LEKCJI JEŚLI JUŻ GRAM WIELE LAT?

To zależy jaki cel sobie wyznaczysz. Jeśli chcesz się rozwijać / motywować / uzupełniać umiejętności / usystematyzować wiedzę to uważam, że TAK.

 

 • CZY MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ W DOWOLNYM MOMENCIE?
TAK. Kurs startuje  1.03.2021, ale jest na tyle zautomatyzowany, że lekcje będziesz otrzymywać od momentu zapisu, więc możesz to zrobić w dowolnym terminie, aczkolwiek bardziej opłaca się dołączyć do lekcji OD RAZU, bo masz dostęp do wszystkich webinarów na żywo + dodatków jakie w danym miesiącu przewidziałem dla uczniów.
 
 • GWARANCJA SATYSFAKCJI – CZY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ?
Teoretycznie NIE. Dostęp do lekcji jest na jeden miesiąc i jest to czas, w którym z powodzeniem możesz wykształcić w sobie nowe nawyki i umiejętności gry. Włożyłem sporo pracy w powstanie szkoły 4Drummer i chciałbym mieć pewność, że moi kursanci są także zaangażowani w naukę (im więcej ćwiczeń przyswoisz tym lepiej, ale ważne by pracować i ćwiczyć tyle ile będziesz w stanie). Oczywiście jestem wyrozumiały, więc gdybyś stwierdził, że pomimo uczciwej pracy z ćwiczeniami kursu, jednak chcesz otrzymać zwrot to sie dogadamy 🙂
 
 • CO GDY PRZEGAPIĘ LEKCJĘ?
Przez cały okres członkostwa w szkole perkusji online, masz dostęp do wszystkich lekcji – z tymże odblokowywane są dzień po dniu kursu,  więc w dowolnym momencie możesz wrócić do lekcji, które już się odbyły.
 
 • JAK WYGLĄDA NAUKA?
Otrzymujesz dostęp do wygodnego panelu e-learningowego, logujesz się do swojego konta użytkownika i korzystasz z lekcji, które odblokowywane są automatycznie. Wszelkie niezbędne informacje znajdziesz w soim panelu użytkownika.