O mnie

Najtrudniej pisze się o sobie samym ...

Paweł Ostrowski

Jestem perkusistą „aktywnym”, tzn. gram dla ludzi, udzielam się jako sideman i muzyk sesyjny, a do tego uczę grać na perkusji, doskonaląc się samemu przez cały czas. Praca perkusisty wymaga od nas ciągłego pokonywania własnych słabości oraz kreatywnego, nierutynowego podejścia do grania, a moim sposobem na dobrą formę jest aktywność sportowa oraz ciekawi ludzie, którymi się otaczam. Granie na bębnach oznacza dla mnie tworzenie muzyki zespołowo, nie w pojedynkę, natomiast przekazywanie wiedzy innym to jeszcze głębszy poziom relacji, który mnie pasjonuje.

To pozwoliło mi stworzyć własny system nauki – Kompletny Trening. Doskonalę go przez lata, testując ćwiczenia najpierw na sobie, a później ucząc innych na sprawdzonych narzędziach. Trening Kompletny jest nie tylko skuteczny, ale i przyjemny. Przez lata współpracowałem z „Magazynem Perkusista”, tworząc materiały edukacyjne, później pojawił się portal InfoDrum, na czele którego stanąłem jako redaktor naczelny.

Pogrążony w różne projekty muzyczne, czynnie edukuję, nie zapominając też o trenowaniu samego siebie. Mój system motywacji niczym nie różni się od typowego schematu, który wszyscy znamy z życia codziennego – potrzebuję mieć wokół siebie innych ludzi, aby bardziej mi się chciało. Dlatego nic tak nie cieszy jak zajęcia grupowe – w sporcie, w muzyce i w codziennym obcowaniu z ludźmi.