PODRĘCZNIK + MP3

RODO: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, w związku z moją aktywnością na tej stronie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. 

"Kompletny Trening" Szkoła na perkusję

"Perkusista Stylowy" Szkoła na perkusję

Pierwsza kompletna polska szkoła na perkusję od wielu lat (książka + audio mp3)

Szkoła na perkusję „Kompletny Trening”

(Paweł Ostrowski)

 

Opis:

  • Książka: 160 stron
  • Format: A4
  • Na spirali (nie jest klejona): książka nie zamyka się na pulpicie
  • ponad 600 ćwiczeń, wiele ilustracji zdjęciowych i pełen zapis nutowy
  • ponad 7 godzin materiałów audio (na CD + online)
  • Teoria porządkująca wiadomości + mnóstwo ćwiczeń rozwijających warsztat
  • Materiały uzupełniające do pobrania ze strony Pawła Ostrowskiego
  • Wydawnictwo ABSONIC
  • Rok wydania: 2018 (NOWOŚĆ)
  • Do każdego egzemplarza osobista dedykacja od autora – gratis 🙂 

Szkoła na perkusję „Perkusista Stylowy”

(gatunki – style – covery)

SZKOŁA NA PERKUSJĘ „Perkusista Stylowy” to materiał dedykowanym perkusistom już grającym oraz tym, którzy jeszcze nie grają, ale chcieliby zagrać ulubiony utwór na perkusji lub po prostu „jakoś” zacząć…

Z tej szkoły nauczysz się grać w najbardziej znanych stylach muzycznych, poznasz wiele utworów, ucząc się ich podstawy rytmicznej, zdobędziesz informacje na temat gatunków muzycznych (geneza ich powstania), najbardziej znanych muzyków, zespołów i perkusistów, tworzących dany gatunek, a także poznasz sposoby budowania brzmienia w każdym ze stylów. Podane tytuły utworów i spis wykonawców pozwala szybko i w sposób przyjemny odnieść się do opisywanych w treści podręcznika przykładów.

Pracując na wielu utworach, nauczysz się swobodnie poruszać w danym stylu muzycznym oraz samodzielnie aranżować partię perkusji.

Ćwiczymy na ponad 150 przykładach utworów, co nie tylko pozwala rozpracować perkusyjnie wiele znanych kawałków, ale pomaga też wypracować własny styl gry, bazując na zebranej wiedzy i omawianych szczegółach.

„Perkusista stylowy” to zbiór ponad 330 ćwiczeń, które budują swobodę grania w różnych stylach muzycznych, dając pokaźny zasób warsztatowy zarówno muzykom wykonującym utwory znane i lubiane (covery), jak i wszystkim, którzy pragną wypracować swój własny styl gry, lub po prostu chcą cieszyć się graniem z muzyką.

Ćwiczenia pogrupowane są w lekcje, a każdy z dwunastu rozdziałów, reprezentujących wybrany styl muzyczny, zawiera po 4 lekcje, z czego każda z nich – po 7 ćwiczeń (groove + przejścia).

Materiał jest też podsumowaniem wiedzy praktycznej oraz teoretycznej na temat grania poszczególnych gatunków muzycznych.

W książce pracujemy na stylach: rock, blues, funk, disco, country, punk, hip hop/R’n’B, drum & bass, ballad pop, latin, jazz, reggae oraz im pokrewnych.

Podręcznik zawiera też miejsce na notatki, zachęcając do budowy własnych ćwiczeń oraz swoich przemyśleń na podstawie omawianego materiału.

 

Dodatkowy bonus: techniki gry szczotkami oraz shakerem (opis, zdjęcia + materiał filmowy).

Objętość książki: 216 stron + MP3 audio

Każde ćwiczenie z tej szkoły jest nagrane w kilku różnych tempach i dostępne w materiale MP3 (do ściągnięcia ze strony).